Superfoodbutikken
superfoodbutikken.no
250 g
62 kr
Billigst nå
- Frakt
- I kassen
- Kutt
- −37 %
- Ordinær
- 99 kr
- Enhet
- 248 kr/kg
- Dato
- Ukjent dato · Best før

Aprikos Økologisk · 250 g
Tørkede ville aprikoser natural (svovelfri) Aprikos (Prunus armeniaca) er frukten fra aprikostreet. Frukten spises som den er, tørket eller hermetisk. Aprikos Tørket Økologisk 250g (Prunus Armeniaca) Ingredienser: Tørkede økologiske Aprikoser Emballasje: Stående pose med klips forsegling Best før: 08.2026 Opphavsland: Tyrkia Økologisk Sertifisering NL-BIO-01 Tørkede ville aprikoser natural (svovelfri) Aprikos (Prunus armeniaca) er frukten fra aprikostreet. Frukten spises som den er, tørket eller hermetisk. Den brukes også til syltetøy. Til tross for det vitenskapelige navnet er det omdiskutert om aprikosen stammer fra Armenia, da aprikosen har vært dyrket av mennesker svært lenge, og aprikosens opprinnelse regnes som ukjent. Aprikoskjerner har vært funnet i utgravninger fra kobberalderen i Armenia, men spor etter aprikosdyrking er også funnet i India, og i Nordøst-Kina, der den antakelig har blitt dyrket i over 4000 år. Aprikosen dyrkes først og fremst i Kaukasus, Sørøst-Asia, Sør-Europa og Nord-Afrika. Tyrkia er verdens største aprikosprodusent. Frøet til aprikostreet, aprikoskjernen, kan få en sterk, bitter smak, og brukes som smakstilsetning i blant annet amaretto-likør og aprikossyltetøy. Aprikoskjerner inneholder også cyanoglycosidet amygdalin, også kjent som laetril, eller «vitamin B17». Dette påstås å skulle kunne kurere og forebygge kreft, men flere kliniske studier konkluderer med at amygdalin verken er effektivt som kreftbehandling, eller trygt å bruke, da amydalin er giftig. Aprikoskjerner bør derfor ikke inntas i store mengder. Kilde: Wikipedia Video –> Raw Food Oppskrift – Aprikos Syltetøy: VIKTIG: VI SENDER KUN INNAD I NORGE FOR ØYEBLIKKET!
Typisk frakt gjelder denne varen alene. Se frakt per butikk.
Superfoodbutikken
superfoodbutikken.no
250 g
62 kr
Billigst nå
| Butikk | Vare | Frakt | Fri frakt | Ordinær | Kutt | Enhet | Best før | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Superfoodbutikken superfoodbutikken.no 250 g | 62 kr Billigst nå | I kassen | — | 99 kr | −37 % | 248 kr/kg | Ukjent dato Best før | Åpne på superfoodbutikken.no |
Billigste synlige tilbud over tid. Kurven er butikkens datovarepris, ikke ordinær hyllepris.
Bruk
Dagligvare til husholdningen. Sjekk enhetspris og dato.
Om datoen
Best før er et kvalitetsmerke. Tørrvarer, kaffe og krydder er ofte like gode etter dato.
Mot bunnen
Laveste observert er 62 kr. Dagens pris er nær bunnen i perioden.
Sammenlignet på enhetspris, ikke posepris. En billig 250 g-pose kan tape mot en kilossekk selv om kassalappen ser høyere ut.
Aprikos Tørket Økologisk 250g
Denne varen · 250 g
62 kr · 248 kr/kg · laveste 62 kr
19 kr · 19 kr/stk · laveste 19 kr
250 g
34,9 kr · 139,6 kr/kg · laveste 34,9 kr
250 g
94 kr · 376 kr/kg · laveste 94 kr
250 g
249 kr · 996 kr/kg · laveste 249 kr
250 g
249 kr · 996 kr/kg · laveste 249 kr