Superfoodbutikken
superfoodbutikken.no
60 g
84 kr
Billigst nå
- Frakt
- I kassen
- Kutt
- −35 %
- Ordinær
- 129 kr
- Enhet
- 140 kr/100 g
- Dato
- 15. mars 2023 · Best før

Datovarer · 60 g
Vegetabilsk gelerings- og bindemiddel. Et glimrende alternativ til gelatin av animalsk opprinnelse. Agar agar er ekstrahert fra tang som er tørket i solen. Agar Agar Pulver Økologisk 60g Ingredienser: Rødalger* *økologisk Emballasje: Glass Best Før: 15.03.2023 Opphavsland: Marokko Økologisk Sertifisering DE-ØKO-006 Vegetabilsk gelerings- og bindemiddel. Et glimrende alternativ til gelatin av animalsk opprinnelse. Agar agar er ekstrahert fra tang som er tørket i solen. Tangen blir vanligvis høstet av dykkere som kutter av algene direkte på havbunnen. Så tørkes tangen i solen og lagres i baller i flere år. Så blir tangen vasket og et ekstrakt blir laget ved bruk av varmt vann. Dette avkjøles, geleres og konsentreres videre ved mekanisk trykk og kokes. Så blir det malt til pulver og fylt på glass. Styrke: 700 – 900 g/cm² Agar agar brukes som erstatning for gelatin til fortykning i sauser, for å lage paier, kremer, glasur og i asiatiske retter. 1 ts (2 g) tilsvarer omtrent 5 ark gelatin. Bruk en teskje for 1/2 liter væske eller til 500 g frukt. Bland agar agar kaldt slik at det ikke klumper seg. Kok i cirka 5 minutter mens du rører hele tiden. Fyll i pisket krem ved gelering. VIKTIG: VI SENDER KUN INNAD I NORGE OG TIL EUROPA FOR ØYEBLIKKET! Tolltariff Nummer:
Typisk frakt gjelder denne varen alene. Se frakt per butikk.
Superfoodbutikken
superfoodbutikken.no
60 g
84 kr
Billigst nå
| Butikk | Vare | Frakt | Fri frakt | Ordinær | Kutt | Enhet | Best før | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Superfoodbutikken superfoodbutikken.no 60 g | 84 kr Billigst nå | I kassen | — | 129 kr | −35 % | 140 kr/100 g | 15. mars 2023 Best før | Åpne på superfoodbutikken.no |
Billigste synlige tilbud over tid. Kurven er butikkens datovarepris, ikke ordinær hyllepris.
Bruk
Dagligvare til husholdningen. Sjekk enhetspris og dato.
Om datoen
Best før er et kvalitetsmerke. Tørrvarer, kaffe og krydder er ofte like gode etter dato.
Mot bunnen
Laveste observert er 84 kr. Dagens pris er nær bunnen i perioden.
Sammenlignet på enhetspris, ikke posepris. En billig 250 g-pose kan tape mot en kilossekk selv om kassalappen ser høyere ut.
Agar Agar Pulver Økologisk 60g
Denne varen · 60 g
84 kr · 140 kr/100 g · laveste 84 kr
0 g
104,25 kr · 104,25 kr/stk · laveste 104,25 kr
250 g
74 kr · 296 kr/kg · laveste 74 kr
250 g
124 kr · 496 kr/kg · laveste 124 kr
250 g
135 kr · 540 kr/kg · laveste 135 kr
250 g
159 kr · 636 kr/kg · laveste 159 kr