Superfoodbutikken
superfoodbutikken.no
250 g
64 kr
Billigst nå
- Frakt
- I kassen
- Kutt
- −38 %
- Ordinær
- 104 kr
- Enhet
- 256 kr/kg
- Dato
- Ukjent dato · Best før

Datovarer · 250 g
Sennesplanten er en 1-2 m høy, flerårig halvbusk med tynne, parvise, blekgrønne småblad, gule blomster og særpregete, avlange, flate fruktbelger. Senna Blad Pulver Økologisk 250g (Senna alexandrina) Ingredienser: Pulver av økologiske Senna Blader. Emballasje: Stående pose med klips forsegling Best Før: 08.2026 Opphavsland: Kina Økologisk Sertifisering NL-BIO-01 Sennesplanten er en 1-2 m høy, flerårig halvbusk med tynne, parvise, blekgrønne småblad, gule blomster og særpregete, avlange, flate fruktbelger. Sennes har sin naturlige utbredelse i Asia, Midt-Østen og Nord-Afrika. Tre stater i India (Tamil Nadu, Rajasthan og Gujarat) står for hovedproduksjonen av sennes til verdensmarkedet, og produksjonen baserer seg her kun på dyrkede planter. To andre land som eksporterer sennes er Egypt og Sudan, og i begge disse landene blir sennes både dyrket og høstet fra naturen. Sennesblad inneholder sennosidene A og B (som er basert på aglykonene sennidin A og sennidin B), sennosidene C og D (som er glykosider av heterodianthroner av aloe-emodin og rhein), palmidin A, rheinanthron, aloe-emodinglukosider, og noen frie anthraquinoner. Fruktene av sennes inneholder sennodiene A og B, og det beslektede glykosidet sennosid A1. Andre sekundære metabolitter er flavonoider, garvestoffer og bitterstoffer. Måten som plantematerialet blir tørket på har innflytelse på mengden glykosider, og dermed på kvaliteten til produktet. Forholdsregler: Kan vire avførende. 4-8 g er kraftig avførende, 1-3 g er mildt avførende, 0,5-1 g er svakt avførende. Ikke bruk dette produktet hvis du har magesmerter eller diaré. Rådfør deg med en urtespesialist før bruk hvis du er gravid eller ammer en baby. Slutt å bruke i tilfelle diaré eller vannaktig avføring. Ikke overskrid anbefalt dose. Ikke for langtidsbruk. Vi anbefaler at du rådfører deg med en kvalifisert urteutøver før du bruker urteprodukter, spesielt hvis du er gravid, ammer eller bruker medisiner. Kilde: Rolv.no VIKTIG: VI SENDER KUN INNAD I NORGE OG TIL EUROPA FOR ØYEBLIKKET! Tolltariff Nummer:
Typisk frakt gjelder denne varen alene. Se frakt per butikk.
Superfoodbutikken
superfoodbutikken.no
250 g
64 kr
Billigst nå
| Butikk | Vare | Frakt | Fri frakt | Ordinær | Kutt | Enhet | Best før | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Superfoodbutikken superfoodbutikken.no 250 g | 64 kr Billigst nå | I kassen | — | 104 kr | −38 % | 256 kr/kg | Ukjent dato Best før | Åpne på superfoodbutikken.no |
Billigste synlige tilbud over tid. Kurven er butikkens datovarepris, ikke ordinær hyllepris.
Bruk
Dagligvare til husholdningen. Sjekk enhetspris og dato.
Om datoen
Best før er et kvalitetsmerke. Tørrvarer, kaffe og krydder er ofte like gode etter dato.
Mot bunnen
Laveste observert er 64 kr. Dagens pris er nær bunnen i perioden.
Sammenlignet på enhetspris, ikke posepris. En billig 250 g-pose kan tape mot en kilossekk selv om kassalappen ser høyere ut.
Senna Blad Pulver Økologisk 250g
Denne varen · 250 g
64 kr · 256 kr/kg · laveste 64 kr
60 g
84 kr · 140 kr/100 g · laveste 84 kr
250 g
89 kr · 356 kr/kg · laveste 89 kr
250 g
99 kr · 396 kr/kg · laveste 99 kr
250 g
135 kr · 540 kr/kg · laveste 135 kr
250 g
159 kr · 636 kr/kg · laveste 159 kr