Superfoodbutikken
superfoodbutikken.no
250 g
60 kr
Billigst nå
- Frakt
- I kassen
- Kutt
- −39 %
- Ordinær
- 99 kr
- Enhet
- 240 kr/kg
- Dato
- Ukjent dato · Best før

Datovarer · 250 g
De tykke bladskjedene av sitrongress kan knuses og brukes som små børster til pensling av fisk, som derved får sitronsmak. En te som lages av plantens blad er en populær drikk i tropiske land. Sitrongress Kuttet Økologisk 250g (Cymbopogon citratus) Ingredienser: Blader av økologisk Sitrongress. Emballasje: Stående pose med klips forsegling Best Før: 05.2024 Opphavsland: India Økologisk Sertifisering NL-BIO-01 Sitrongress er en urt med en fin sitronsmak. Sitrongress inneholder ikke sitronsyre, og kan derfor brukes i matretter som skal smake sitron uten å være syrlige. Urten er mye brukt i matlaging i Thailand, Vietnam og Sri Lanka, og da er det den innerste hvite delen av de oppsvulmede bladstilkene som benyttes. Denne delen finhakkes og kokes eller stekes sammen med varm mat. Man kan bruke sitrongress for eksempel til fisk og skalldyr, i salater, supper, småretter eller andre retter der man ellers ville brukt sitron. De tykke bladskjedene av sitrongress kan knuses og brukes som små børster til pensling av fisk, som derved får sitronsmak. En te som lages av plantens blad er en populær drikk i tropiske land. Et flerårig gras som normalt blir omkring 1,5 m høyt. Det vokser fort og utvikler et rotsystem som både tørker ut jorden og tapper jorden for næringsstoffer. Bladene er smale, blågrønne, inntil 90 cm lange, glatte på begge sider og med tydelig midtnerve. Blomstene er brunrøde og sitter i et løst, nikkende aks. Blomstring skjer sjelden i kultur. Planten formeres derfor oftest ved deling av rotklumpen eller ved utplanting av små rotbiter. Kilde: Rolv.no VIKTIG: VI SENDER KUN INNAD I NORGE OG TIL EUROPA FOR ØYEBLIKKET! Tolltariff Nummer:
Typisk frakt gjelder denne varen alene. Se frakt per butikk.
Superfoodbutikken
superfoodbutikken.no
250 g
60 kr
Billigst nå
| Butikk | Vare | Frakt | Fri frakt | Ordinær | Kutt | Enhet | Best før | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Superfoodbutikken superfoodbutikken.no 250 g | 60 kr Billigst nå | I kassen | — | 99 kr | −39 % | 240 kr/kg | Ukjent dato Best før | Åpne på superfoodbutikken.no |
Billigste synlige tilbud over tid. Kurven er butikkens datovarepris, ikke ordinær hyllepris.
Bruk
Dagligvare til husholdningen. Sjekk enhetspris og dato.
Om datoen
Best før er et kvalitetsmerke. Tørrvarer, kaffe og krydder er ofte like gode etter dato.
Mot bunnen
Laveste observert er 60 kr. Dagens pris er nær bunnen i perioden.
Sammenlignet på enhetspris, ikke posepris. En billig 250 g-pose kan tape mot en kilossekk selv om kassalappen ser høyere ut.
Sitrongress Kuttet Økologisk 250g
Denne varen · 250 g
60 kr · 240 kr/kg · laveste 60 kr
250 g
124 kr · 496 kr/kg · laveste 124 kr
250 g
135 kr · 540 kr/kg · laveste 135 kr
1 kg
561,75 kr · 561,75 kr/stk · laveste 561,75 kr
250 g
159 kr · 636 kr/kg · laveste 159 kr
1 kg
1 004,25 kr · 1 004,25 kr/stk · laveste 1 004,25 kr