5 l
23,85 kr/l · −90 % · 119,25 kr · Økoland
Statistikk
Enhetspris for olje — kr/l — på tvers av datovarehyllene. Median og laveste viser hva som er vanlig her, ikke hva Kiwi tar for ferskvare. Varer som ligger klart under median merkes som uvanlig lave.
Prisjakt har lang historikk, men dataene deres er ikke åpne. Vi bruker egne daglige uthentinger, og serien blir tettere for hver scrape.
Oliven-, raps- og solsikkeolje per liter.
Varer med vekt
46
Laveste kr/l
23,85
Median
240,25
Typisk spenn
165,75–353,5
Median ordinær
301,57
Alle synlige tilbud omregnet til kr/l.
Median og bunnen for hver uthentingsdag. Stiplet linje er median ordinær pris i butikkene.
Minst 25 prosent under median, og i nedre kvartil. Det er et sterkere signal enn butikkens egen «førpris».
5 l
23,85 kr/l · −90 % · 119,25 kr · Økoland
5 l
44,85 kr/l · −81 % · 224,25 kr · Økoland
5 l
74,85 kr/l · −69 % · 374,25 kr · Økoland
25 kg
98,07 kr/l · −59 % · 2 451,75 kr · Økoland
1000 ml
113 kr/l · −53 % · 113 kr · Rawfoodshop
1000 ml
119 kr/l · −50 % · 119 kr · Rawfoodshop
1 l
126,75 kr/l · −47 % · 126,75 kr · Økoland
500 ml
134 kr/l · −44 % · 67 kr · Rawfoodshop
500 ml
142 kr/l · −41 % · 71 kr · Rawfoodshop
1 l
149,25 kr/l · −38 % · 149,25 kr · Økoland
5 l
157,35 kr/l · −35 % · 786,75 kr · Økoland
500 ml
163,5 kr/l · −32 % · 81,75 kr · Økoland
Sortert etter kr/l, lavest først.
5 l
23,85 kr/l · −90 % · 119,25 kr · Økoland
5 l
44,85 kr/l · −81 % · 224,25 kr · Økoland
5 l
74,85 kr/l · −69 % · 374,25 kr · Økoland
25 kg
98,07 kr/l · −59 % · 2 451,75 kr · Økoland
1000 ml
113 kr/l · −53 % · 113 kr · Rawfoodshop
1000 ml
119 kr/l · −50 % · 119 kr · Rawfoodshop
1 l
126,75 kr/l · −47 % · 126,75 kr · Økoland
500 ml
134 kr/l · −44 % · 67 kr · Rawfoodshop
500 ml
142 kr/l · −41 % · 71 kr · Rawfoodshop
1 l
149,25 kr/l · −38 % · 149,25 kr · Økoland
5 l
157,35 kr/l · −35 % · 786,75 kr · Økoland
500 ml
163,5 kr/l · −32 % · 81,75 kr · Økoland
500 ml
172,5 kr/l · −28 % · 86,25 kr · Økoland
210 g
190 kr/l · −21 % · 39,9 kr · Holdbart
5 l
193,35 kr/l · −20 % · 966,75 kr · Økoland
5 l
205,35 kr/l · −15 % · 1 026,75 kr · Økoland
210 g
213,81 kr/l · −11 % · 44,9 kr · Holdbart
1000 ml
217 kr/l · −10 % · 217 kr · Rawfoodshop
3 l
222,25 kr/l · −7 % · 666,75 kr · Økoland
5 l
223,35 kr/l · −7 % · 1 116,75 kr · Økoland
750 ml
229 kr/l · −5 % · 171,75 kr · Økoland
250 ml
236 kr/l · −2 % · 59 kr · Havaristen
0,5 l
238,5 kr/l · −1 % · 119,25 kr · Økoland
500 ml
242 kr/l · +1 % · 121 kr · Rawfoodshop
1 l
246,75 kr/l · +3 % · 246,75 kr · Økoland
5 l
259,35 kr/l · +8 % · 1 296,75 kr · Økoland
0,5 l
268,5 kr/l · +12 % · 134,25 kr · Økoland
1000 ml
277 kr/l · +15 % · 277 kr · Rawfoodshop
5 l
298,35 kr/l · +24 % · 1 491,75 kr · Økoland
0,5 l
298,5 kr/l · +24 % · 149,25 kr · Økoland
0,5 l
298,5 kr/l · +24 % · 149,25 kr · Økoland
1 l
299 kr/l · +24 % · 299 kr · Natur
500 ml
338 kr/l · +41 % · 169 kr · Rawfoodshop
1000 ml
340 kr/l · +42 % · 340 kr · Rawfoodshop
1000 ml
358 kr/l · +49 % · 358 kr · Rawfoodshop
500 ml
402 kr/l · +67 % · 201 kr · Rawfoodshop
500 ml
422 kr/l · +76 % · 211 kr · Rawfoodshop
1000 ml
567 kr/l · +136 % · 567 kr · Rawfoodshop
1000 ml
597 kr/l · +148 % · 597 kr · Rawfoodshop
1000 ml
651 kr/l · +171 % · 651 kr · Rawfoodshop
500 ml
670 kr/l · +179 % · 335 kr · Rawfoodshop
500 ml
702 kr/l · +192 % · 351 kr · Rawfoodshop
1000 ml
718 kr/l · +199 % · 718 kr · Rawfoodshop
500 ml
724 kr/l · +201 % · 362 kr · Rawfoodshop
1000 ml
1 085 kr/l · +352 % · 1 085 kr · Rawfoodshop
500 ml
1 206 kr/l · +402 % · 603 kr · Rawfoodshop